Magija Edina Džeke: Drugim golom potopio Chievo za slavlje na Olimpicu

Genijalnu partiju iz prvo poluvremena utakmice protiv Chieva bh. napadač Edin Džeko nastavio je i u drugom dijelu susreta Roma - Chievo.

Iako su u nastavku Rimljani ostali sa igračem manje kada je Jesus dobio crveni karton, te se zamalo našli pred potopom, nakon što je Alisson odbranio penal nogometašima Chieva Roma se ponovo razigrala na terenu.

Prvenstveno je u 66. minuti mrežu gostiju zatresao El Sharawy, nakon čega je ponovo zablistao Dijamant.

Džeko je, na asistenciju Nainggolana došao u sjajnu poziciju na ivici šesnaesterca, a zatim ciljao u lijevi ugao gola gostiju za novi gol i 4:0 vodstvo Rome u 67. minut.