Loš derbi kola na Grbavici: Željezničar i Sarajevo razočarali pred praznim tribinama

0

142. vječiti derbi između Željezničara i Sarajeva nije ispunio očekivanja.

Susret između dvije najbolje ekipe u Bosni i Hercegovini, odigran na stadionu Grbavica, ponovo je sve razočarao, a konačan rezultat bio je 0:0.

Riječ je o posljednjem duelu 20. kola Premijer lige BiH koji se na Grbavici igrao pred praznim tribinama.

Krenimo redom...

U prvom poluvremenu vidjeli smo malo nogometa.

Željezničar je bolje otvorio duel, ali u prvih 15 minuta nisu uspjeli iskoristiti taj pritisak i postići gol.

Nakon početne ofanzive Plavih, Sarajevo je preuzelo kontrolu igre, Imali su više loptu u nogama. Držali kontrolu igre i tražili šansu preko kontre.

U 30. minuti smo zapisali sjajnu odbranu Kovačevića i prvu veliku šansu na meču, nakon gužve ispred gola Bordo tima.

Zanimljivo, u prvih 45 minuta zabilježili smo tek jedan udarac u okvir gola (Željezničar).

Sarajevo je imalo tek jedan - preko gola.

Sa utakmice Željezničar - Sarajevo - undefined

I u drugom dijelu, tim s Koševa je imao veći posjed

Najbolja šansa za Sarajevo zapisali smo u 50. minuti. Velkoski je šutirao sa sredine šesnaesterca, ali Erić odbranio.

U drugom dijelu u centru pažnje bio je sudija Irfan Peljto.

On je dijelio kartone na obje strane, a do 80. minute čak šest (četiri za Sarajevo, dva za Željezničar).

Nakon ovog meča, ništa se nije dogodilo - ostalo je 0:0.

Nakon 20. kola Sarajevo je zadržalo devet bodova prednosti nad Željezničarom.

U narednom kolu lider igra sa Zrinjskim kod kuće, dok Željezničar ide u Tuzlu, protivnik je Tuzla City.