Liverpool nastavlja da gazi: U velikom derbiju Engleske pao Manchester United

Fudbaleri Liverpoola ostali su na prvom mjestu i nakon 17. kola engleskog Premiershipa. Ekipa Jurgena Kloppa večeras je na svom Anfieldu slavila protiv ljutog rivala Manchester Uniteda rezultatom 3:1.

Igrao se 24. minut susreta kada je domaćin došao do vodstva. Mrežu De Geae zatresao je Mane nakon asistencija Fabinha.

Gosti su izjednačili u 33. minuti susreta. Pogodio je Lingard za rezultat prvog poluvremena.

Inicijativa Liverpoola isplatila se u 73. minuti susreta. Mrežu Uniteda zatreao je rezervista Shaqiri nakon samo tri minute provedene na terenu.

Isti igrač je nakon asistencije Salaha postavio konačnih 3:1 za Liverpool u 80. minuti susreta.