Tottenham izbacio City nakon "ludog" meča, Liverpool razbio Porto i ovjerio prolaz

Nakon što su sinoć to napravili Barcelona i Ajax saznali smo još dva putnika u polufinale najjačeg europskog fudbalskog takmičenja. To su Tottenham i Liverpool.

Liverpool je sa 4:1 slavio u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i tako rutinski izbacio Porto iz takmičenja.

Utakmica na Dragau nije bila previše napeta, a Porto je imao šansu tek u prvih 25 minuta, dok na scenu nije stupio Sadio Mane.

Senegalac je tada pogodio nakon lijepog proigravanja Mohameda Salaha i zapečatio sudbinu nekadašnjeg prvaka Evrope.

Bilo je još golova i u drugom dijelu utakmice u kojem su Redsi razbili Porto. Mohamed Salah je u 65. minuti pogodio za 0:2 vodstvo Redsa, a onda četiri minute poslije i Porto stiže do svog prvog gola. Telles je asistirao, a mrežu Alissona pogodio Militao.

Na 1:3 je povisio, u ovoj utakmici rezervista, Roberto Firmino golom u 77. minuti, a konačnih 1:4 postavlja van Dijk u 84. minuti.

Tako je Liverpool u polufinalu zakazao veliki duel s Barcelonom, dok će se u drugom polufinalu sresti Tottenham i Ajax.

Nestvarnu utakmicu smo večeras vidjeli na stadionu Etihad u Mančesteru, na kraju je pobjedu od 4:3 slavio Manchester City, ali dalje ide Tottenham zbog pobjede od 1:0 u prvoj utakmici.

Sterling je prelijepim golom doveo City u vodstvo u 4. minuti, ali je slavlje Građana kratko trajalo.

Fenomenalni Son je s dva pogotka potpuno utišao Etihad i donio veliku prednost svom Tottenhamu. Bilo je to u 7. i 10. minuti.

Kada se činilo da će se teško Građani iz toga vratiti, već u sljedećem napadu su postigli gol.

Bernardo Silva je ostao sam na desnoj strani, šutirao je, a lopta je uz pomoć defanzivaca Pijetlova ušla u gol za 2:2.

Onda smo vidjeli 10 minuta “pauze”, koju je prekinuo Sterling svojim drugim golom, kojim je donio preokret Cityju. Igrala se tada 21. minuta, a do kraja poluvremena je ostalo 3:2.

Ofanziva u nastavku Cityja se isplatila u 59. minuti kada je na asistenciju De Bruynea pogodio Sergio Aguero i tako donio Građanima rezultat koji ih vodi u polufinale.

Bilo je teško i očekivati da će tu biti kraj ovom ludilu na Etihadu, koje je nastavljeno u 73. minuti.

Tada je dosuđen korner za Tottenham, Eriksen je ubacio, a Llorente zatresao mrežu Edersona. Cakir je konsultirao VAR tehnologiju zbog mogućeg igranja rukom, ali je bilo jasno da to nije bio slučaj…

City je do novog pogotka stigao u sudijskoj nadoknadi vremena, a tada je ponovo bio strijelac Raheem Sterling.

Nastupila je erupcija oduševljenja na Etihadu, ali je onda VAR “reagovao” i ugasio tu radost navijača Cityja. Dosuđen je ofsajd, a gol je poništen. Na kraju je Tottenham prošao dalje.

Tottenham će u polufinalu Lige prvaka snage odmjeriti s Ajaxom.