Lider pao u Gabeli: Sarajevo ostalo bez planiranih bodova

PrtScr / Trenutak kada je Hajdarević zatresao mrežu Sarajeva

Lider na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Sarajeva, zaustavljeni su na gostovanjzu u Gabeli, gdje je GOŠK slavio pobjedu sa 1:0.

Odlučujući gol postignut je 38. minuti susreta nakon sjajne akcije kada je Hajdarević pogodio mrežu Kovačevića.

Tim s Koševa je povremeno pokušavao ugroziti gol domaćina, ali se rezultat nije mijenjao. Nogometaši Sarajeva su posebno dominantni bili u posljednjih 15 minuta, kada domaći tim nije izlazio iz svog kaznenog prostora, ali se rezultat na semaforu nije mijenjao.

Bilo je nekoliko izglednih prilika za poravnjanje rezultata, ali se u više navrata istakao golman GOŠK-a koji je spašavao nemoguće.

Bordo tim će bez obzira na ishod susreta na Grbavici, gdje trenutno igraju Željezničar i Zvijezda 09, ostati lider na tabeli, ali su puleni trenera Husrefa Musemića u Gabeli ostali bez planiranih bodova.

Pogledajte jedini gol na utakmici u Gabeli:

Evo šta su nakon utakmice rekli Musemić, Neretljak i strijelac jedinog gola Hajdarević: