Liverpool slavio pobjedu protiv Leicestera

Fudbaleri Liverpoola slavili su protiv Leicestera u okviru šestog kola Premiershipa rezultatom 3:2.

Gostujući fudbaleri u vodstvo su stigli u 15. minuti susreta kada je Salah pogodio mrežu Leicestera nakon asistencije Coutinha.

Na 2:0 povisio je Brazilac u 23. minuti susreta kada je sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Kada se činilo da će Taylor odsvirati kraj prvog poluvremena Leicester je smanjio prednost.

Nakon jednog kornera, Mignolet je poletio u prazno i omogućio Okazakiju da smanji prednost Redsa te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 2:1 za Liverpool.

U drugom poluvremenu viđena su još dva pogotka. Prvo je Henderson u 68. minuti povisio prednost Liverpoola na 3:1, a samo minut kasnije Vardy je smanjio na 3:2.

Najbolju priliku za poravnanje propustio je napadač Leicestera Jamie Vardy koji u 73. minuti nije uspio iskoristiti kazneni udarac te je njegov udarac odbranio Mignolet.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, a Liverpool je slavio pobjedu nakon četiri susreta bez pobjede.