Lazio deklasirao Romu u gradskom derbiju

Veliki rimski derbi večeras su odigrali Lazio i Roma, a slavio je Nebesko plavi tim rezultatom 3:0.

Treneri Simone Inzaghi i Eusebio Di Francesco od prve minute na teren su izveli ove postave:

Lazio: Strakosha, Bastos, Acerbi, Radu, Marušić, Milinković-Savić, Leiva, Luis Alberto, Lulić, Correa, Caicedo.

Roma: Olsen, Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov, Cristante, De Rossi, Pellegrini, Zaniolo, Džeko, El Shaarawy.

Na samom početku susreta, Lazio je poveo protiv Rome i to u 12. minuti meča.

Correa je fantastično uposlio Caiceda koji je matirao Olsena i doveo domaći sastav u prednost na ovom susretu.

Roma je mogla doći do izjednačenja rezultata u 24. minuti susreta protiv Lazija.

Naime, naš napadač Edin Džeko se sjajno oslobodio Acerbija i šutirao, ali je golman domaćih Strakosha odlično intervenisao.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Lazija.

U drugom poluvremenu, trener Rome je bacio sve karte u napad i izvršio nekoliko izmjena.

Pred golom Nebesko plavih igrači Rimske vučice stvorili su nekoliko prilika, ali nisu došli do gola.

Njihove promašaje kaznio je Ciro Immobile u 73. minuti.

Naime, prvo je Federico Fazio iz Rome srušio protivnika u svom šesnaestercu. Paolo Mazzoleni je sve vidio i svirao faul odnosno penal za Lazio.

Ciro Immobile je mirno realizirao penal lijepim šutem u donji lijevi ugao za vodstvo od 2:0.

U 89. minuti Lazio je stigao i do trećeg gola, a strijelac je bio Danilo Cataldi koji je hladnokrvno gurnuo loptu u mrežu Rome nakon sjajne timske akcije.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je veliki rimski derbi večeras pripao igračima Lazija.