Kišni ples Bordo tima: Efikasno Sarajevo na šampionskom kolosijeku

Nogometaši Sarajeva nastavili su šampionski niz i ostvarili novu pobjedu u posljednjem susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Fanovi Bordo tima, njih oko 1.500, počašćeni su pobjedom od 3:1, na Koševu na kojem je u većem dijelu susreta padala kiša.

Protivnik je bila Zvijezda 09, koja se predtavila kao čvrst rival.

Sva četiri gola postignuta su u prbvom dijelu. Prvo je Sarajevo povelo  u 11. minuti kada je Tatar zatresao mrežu gostiju.

Na izjednačenje se čekalo deset minuta. Gosti su brzo odgovorili i uspjeli zatresti mrežu domaćina preko Jovovića. Igrala se 21. minuta susreta.

Pet minuta kasnije novo slavlje navijača Sarajeva. Na semaforu je pisalo da se igra 26. minuta kada je Sarajevo povelo. Najbolje se ispred gola Zvijezde snašao Krste Velkoski pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 za Sarajevo postavio je Mersudin Ahmetović, koji je zatresao mrežu gostiju u 34. minuti.

U drugom dijelu bilo je prilika na obje strane , ali se mreže nisu zatresle.

Sarajevo je zadržalo pet bodova prednosti u odnosu na Zrinjski, a gradskom rivalu Željezničaru će bježati 12 bodova.