Karioke osvojile olimpijsko zlato, Brazil ima novog kralja fudbala

Neymar je novi kralj fudbala u Brazilu. Fudbaler Barcelone donio je zemlji fudbala prvo olimpijsko zlato. Brazilci su konačno uspjeli osvojiti jedino zlato koje im je nedostajalo.

Na legendarnoj Maracani još jednom je zablistao zlatni brazilski dječak. Karioke su u finalu savladale Njemačku boljim izvođenjem jedanaesteraca, a odlučujući peti za Brazilce, u gol je pretvorio Neymar. Maracana je bila u transu, a Neymar i saigrači nisu krili suze.

Regularni dio susreta završen je rezultatom 1:1. Brazil je poveo u 27. minuti utakmice, a eurogol iz slobodnog udarca postigao je Neymar. Izjednačio je Max Meyer u 58. minuti prizemnim udarcem. Jedini jedanaesterac i to u petoj seriji nije realizovao Petersen.