Kakav prvjenac: Kolašinac pogodio i donio Superkup Arsenalu

Fudbalska sezona u Engleskoj, po tradiciji, otvorena je utakmicom za trofej Community Shield – između prvaka i pobjednika FA kupa.

Ovaj put su na prepunom Wembleyu snage odmjerili londonski rivali Chelsea i Arsenal, a utakmicu je obilježio bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Novajlija u timu Arsenala je meč počeo s klupe, da bi ušao u igru u 32. minutu nakon povrede Mertesackera.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, nastavak je počeo golom Mosesa za vodstvo Chelseaja.

Desetak minuta prije kraja, zbog grubog starta isključen je napadač "plavaca" Pedro, a slobodan udarac za Arsenal završen je izjednačujućim pogotkom koji je postigao… Sead Kolašinac!

Pošto do kraja nije bilo golova, nakon 1:1 u regularnih 90 minuta, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Uspješniji su bili fudbaleri Arsenala i pobijedili 4:1 s bijele tačke.

Trofej za Arsenal zahvaljujući Seadu Kolašincu!