Japan i Senegal podijelili bodove u Ekaterinburgu

Reprezentacije koje su u prvom kolu grupe H upisale trijumfe, Senegal i Japan odigrale su danas svoj međusobni duel na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Duel u Ekaterinburgu završen je rezultatom 2:2.

Igrao se 11. minut kada je Senegal došao do vodstva. Pogriješio je golman Japana Kawashima, a njegovu grešku iskoristio je napadač Liverpoola Sadio Mane.

Japan je izjednačio u 34. minuti susreta. Nagatomo je asistirao, a Inui zatresao mrežu N'Diayea. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:1.

Do novog vodstva Senegalci su došli u 71. minuti. Niang je asistirao, a mrežu Japana zatresao Wague. Radost Afrikanaca trajala je svega sedam minuta. Konačnih 2:2 postavio je Honda nakon asistencije Inuija.

Posljednji duel drugog kola večeras igraju Kolumbija i Poljska (20).