Iznenađenje u Serie A: Juventus bez Ronalda i Pjanića poražen na gostovanju

Iznenađenje u 32. kolu italijanske Serie A je priredio SPAL. Na domaćem terenu je rezultatom 2:1 savladao Juventus.

Staroj dami je bio potreban jedan bod da već osigura osmu uzastopnu titulu prvaka Italije.

U 30. minuti susreta su bili na dobrom putu da to ostvare kada je Kean pogodio mrežu domaćina.

A onda je uslijedilo razočarenje za klub iz Torina.

U 49. minuti je izjednačio Bonifazi, a onda u 74. minuti je Flocari povisio na 2:1, što je bio konačni ishod utakmice.

Massimiliano Allegri je odlučio da na ovom susretu odmori zvijezdu tima - Cristiana Ronalda i bosanskohercegovačkog reprezentativca Miralema Pjanića kako bi bili spremni za revanš meča četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa.

Juventus je prvi na tabeli sa 84 boda, dok je Spal 13. sa 35 bodova.

U narednom kolu Juventus igra protiv Fiorentine, a Spal protiv Empolija.