Hrabri Zmajevi nezasluženo poraženi u Torinu

O.K.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Torinu poražena s 2:1 od Italije.

Odlično su utakmicu otvorili Zmajevi, imali su i nekoliko šansi, prvu od njih imao je Višća, ali se ispred njega ispriječio Chiellini.

Kakva prilika za Zmajeve: Višća nije realizovao stopostotnu šansu

U 22. minutu je prvi udarac uputio Todorović.

Italijani su znali napadati, zabilježili smo i nekoliko pokušaja, koji su završavali u rukama Ibrahima Šehića.

Onda je uslijedio bljesak Zmajeva. Loptu je odlično povukao Pjanić, ostavio je za Bešića koji je petom loptu proslijedio za Višću, koji je našao Džeku za prvi gol našeg tima na Allianz stadionu.

Džeko majstoreeee: Bosna vodi u Italiji golom Dijamanta

Potom su Italijani krenuli u nešto organiziranije napade, a najbolji pokušaj imao je Quagliaerella u 40 minutu ali je njegov šut Šehić odlično odbranio.

Već na početku drugog vremena Italijani stižu do poravnjanja. Nakon ubačaja iz kornera loptu je zahvatio Lorenzo Insigne.

Naša reprezentacija imala je nekoliko akcija u kojima je pokusavala da dođe do gola, ali je rezultat ostao nepromijenjen sve do 86. minute kada je Verratti kaznio našu odbranu i postavio konačnih 2:1.