Hrvatska je na nogama: Vatreni pobjedom nad Slovačkom ovjerili kartu za EURO

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u ključnoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Slovačke u Rijeci slavili su rezultatom 3:1 i tako ovjerili kartu za EURO 2020. godine.

Hrvatska je dominirala u prvom dijelu meča, ali Slovaci su ti koji su uspjeli pogodak u ovom dijelu utakmice.

Naime, Slovačka je povela u 32. minuti utakmice. Boženik je iskoristio ubacivanje Lobotke s lijeve strane, iz prve matirao Livakovića.

Uprvom dijelu meča, istakao se golman Slovačke Martin Dubravka koji je zaustavio sve hrvatske pokušaje.

Fudbaleri Hrvatske uspjeli su da izjednače u nastavku meča, tačnije u 56. minutu utakmice protiv Slovačke,

U pomenutoj minuti Nikola Vlašić je sve uradio, našao prostor za šut i onda pogodio mrežu iza leđa Dubravke za izjednačenje.

Samo četiri minute kasnije Luka Modrić je asistirao, a Bruno Petković je pogodio za potpuni preokret i vodstvo od 2:1.

U 66. minuti Slovaci su ostali s igračem manje na terenu, nakon što je Robert Mak dobio drugi žuti karton.

U 75. minuti Hrvatska je postigla treći gol za ovjeru direktnog prolaska na EURO 2020.

Naime, Barišić je fantastično prošao po lijevoj strani i ubacio, a Perišić poslao bombu u mrežu Slovačke.

Do kraja meča, rezultat se nije mijenjao tako da je s večerašnjom pobjedom nogometna reprezentacija Hrvatske direktno, kao prva u svojoj grupi, ovjerila kartu za Europsko prvenstvo naredne godine.