Hrvatska deklasirala Mađarsku sa 3:0 i sve bliža plasmanu na Europsko prvenstvo

Nogometna reprezentacije Hrvatske odigrala je fantastično večeras protiv Mađarske na Poljudu u ključnoj kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo 2020 i nadigrala goste sa 3:0.

Tim Zlatka Dalića odlično je otvorio susret i već u petoj minuti poveo golom Luke Modrića koji je iskoristio veliku pogrešku gostujuće odbrane.

Fantastično je hrvatski kapiten oduzeo loptu neopreznom Orbanu na centru, sjurio se sam prema Gulacsiju i rutinski pogodio za 1:0.

Do poluvremena je sjajni Petković s dva krasna gola slomio Mađare i doveo Vatrene do pobjede.

Prvo je u 24. minuti Rebić uzeo loptu Mađarima i sjurio se po lijevoj strani. Ubacio je nisku loptu za Petkovića koji fantastično petom zabija za 2:0!

U 42. minuti Kadar je promašio ubačaj Perišića, a Petković se sjajno snašao i nekako ugurao loptu u gol i 3:0.

Split pod opsadom: Ovako nije bilo otkako je Tito došao otvoriti Mediteranske igre

Dugo se očekivala utakmica hrvatske reprezentacije na Poljudu, ali niko nije očekivao ovakvu histeriju. Split je pod policijskom opsadom kao da je najavljen teroristički napad: čak dva dana prije susreta s Mađarskom u Marmontovoj zaustavljaju i legitimiraju građane koji nose - ruksake i kapuljače!

Ivan Perišić je u 54. minuti promašio penal. Perišić je gađao donji desni kut, ali je Gulacsi odlično obranio.

Dvije minute kasnije Kleinheisler je dobio drugi žuti karton, ali se do kraja susrete rezultat nije mijenjao. A Vatreni su pogodili i stativu u finišu.

Nakon šest odigranih kola Hrvatska je prva sa 13 bodova i sada Mađarima bježe četiri boda.