Hrabro Sarajevo nije uspjelo u Bjelorusiji: Tim s Koševa odigrao 0:0 protiv BATE-a

Nogometaši Sarajeva nisu uspjeli da se plasiraju u play-off za plasman u grupnu fazu Europske lige.

Prvak Bosne i Hercegovine je večeras u u Bjelorusiji odigrao odličnu utakmicu ali bez golova (0:0), imao svoje šanse, ali u dalje takmičenje ide ekipa BATE Borisova.

Ključna je bila pobjeda Bjelorusa u zenici od 2:1, pa su zahvaljujući toj pobjedi ostali u Europi, dok se Sarajevo vraća nacionalnom prvenstvu i Kupu BiH.

Puleni Husrefa Musemića odigrali su hrabro svih 90 minuta. Napadali su, stvarali svoje šanse, ali nisu uspjeli postići dva gola za prolaz dalje.

Od prve minute naš prvak je bio bolji rival u oba poluvremena. Posebno u drugom dijelu kada je dva puta Velkoski imao priliku da načne rivale.

Iz prvog dijela izdvajamo šansu Handžića, ali je pucao direktno u golmana. Igrala se 11. minuta.

Nakon toga i domaći su imali svoje šanse, ali je golman Kovačević bio na visini zadatka. Ne samo u prvom dijelu, već tokom cijele uitakmice.

U drugom dijelu Sarajevo je imalo bolje prilike. Mogao se proslaviti Velkoski, ali su njegovi udarci sredinom drugog dijela u 68. i 71. minuti završili izvan okvira gola BATE-a.

U finišu prava opsada gola domaćeg tima. Čekao se gol, ali se rezultat nije mijenjao.

Ovako, BATE ide dalje. Ne možemo kazati da su zaslužili, ali su svakako imali više sreće.

Bosna i Heregovina će i dalje čekati da dođe do play-offa, pa i grupne faze jednog europskog takmičenja.

Nogometaši Sarajeva su u dva susreta protiv BATE-a ostavili srce na terenu i zaslužuju pohvale za dostojno predstavljanje naše zemlje ove sezone u Europi.

Sva dešavanja iz Bjelorusije i šta je sve Sarajevo propustilo protiv BATE-a možete pratiti na OVOM linku.