Hat-trick Jasmina Mešanovića u pobjedi Maribora protiv Aluminija

Nakon kiksa u prošlom kolu i mršavih 0:0 s Murom, Maribor je danas na gostovanju kod Aluminija upisao ubjedljiv trijumf rezultatom 5:2, a tri gola postigao je fudbaler iz Bosne i Hercegovine - Jasmin Mešanović.

Bivši fudbaler zeničkog Čelika donio je prednost svojoj ekipi u 31. minuti susreta. U 52. povisio je na 2:0, a svoj treći pogodak postigao je u 84. minuti susreta. Za Maribor su još pogađali Dervišević i Mlakar.

Za ekipu Aluminija golove su postigli Vrbanec i Petrović.

Maribor će naredne sedmice igrati utakmice trećeg pretkola Europske lige protiv škotskog Rangersa iz Glasgowa. Prvi duel igra se na Otoku, a revanš je 16. augusta u Mariboru.