Golijada na Grbavici: Sloboda odnijela vrijedan bod

Željezničar i Sloboda remizirali su u derbiju trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat na kraju susreta bio je 2:2.

Susret na Grbavici počeo je furiozno.

Prvo je Jadranko Bogičević doveo plave u vodstvo u 18. minuti, da bi Samir Bekrić, bivši igrač Željezničara poravnao rezultat u 36. minutu.

Pred kraj prvog poluvremena, Sadiković je pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo Želje od 2:1.

U drugom poluvremenu viđen je otvoren meč, ali na početku nije bilo većih uzbuđenja. Sjajan udarac Bekrića u 69. minuti iz slobodnog udarca odbranio je Erić.

Ramović je pokušao u 73. minuti, a zatim i Veselinović, ali rezultat se nije mijenjao. U 80. minuti uslijedio je hladan tuš na Grbavici. Hodžić je ušao s klupe i samo nakon nekoliko sekundi postigao je gol za 2:2. U nastavku Plavi su napadali, a u 89. minuti Krpić je šutirao pored gola. Do kraja je viđeno još nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao.