Fudbalska kadetska reprezentacija Španije prvak Evrope

Anadolija
Fudbalska kadetska (U17) reprezentacija Španije je prvak Evrope nakon što su večeras u finalu bili bolji od selekcije Engleske.

Kadeti Španije su u finalnom meču na stadionu "Varaždin" u Varaždinu boljim izvođenjem penala savladali vršnjake iz Engleske, dok je u regularnom toku meča rezultat bio 2:2.

Engleska je povela golom Calluma Hudson-Odoija u 18. minuti, ali su Španci uspjeli izjednačiti u 38. golom Mateua Jaumea Moreya Bauza.

Englezi su ponovo poveli kada je Phil Foden u 58. minuti meča pogodio mrežu Španije.

Španci su ipak u šestoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena uspjeli izjednačiti na 2:2, nakon čega se prešlo na izvođenje penala, a mladi fudbaleri Španije su bili uspješniji sa 4:1.