FK Sarajevo nije uspio: Celtic slavio sa 1:0 i plasirao se u grupnu fazu Europske lige

1

Nogometaši Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u grupnu fazu Europske lige. Među 48 najboljih klubova Europske lige u bubnju će se naći Celtic.

Škoti su sa 1:0 nadigrali našeg prvaka na stadionu Bilino polje u Zenici i plasirali se u nastavak takmičenja.

Realno, Škoti nisu se proslavili, ali su bili bolji za taj jedan gol i ponovo bili bolji od našeg prvaka (prošle sezone su Sarajevo izbacili u kvalifikacijama Lige prvaka, op.a.).

Prvo poluvrijeme

U prvih 45 minuta gledali smo igraju između dva kaznena prostora. Oba tima su izvela po dva kornera, po dva puta pucali prema golmanima, Kovačeviću i Barkasu - no mreže se nisu tresle.

Ruku na srce - naš tim je bio bliže golu. Zapisali smo 14. minutu, kada je nakon početkom pritiska Škota sijevula kontra.

Tatar, najbolji strijelac FK Sarajevo, uzeo je loptu, malo više driblao i na kraju izborio samo korner.

Gosti su imali posjed lopte. Statistika u prvih 45 minuta je kazala 61:39 za Celtic. No, ni to nije bilo dovoljno da postignu gol.

Tek su uputila dva udarca prema golu našeg šampiona. Oba puta Kovačević siguran.

Drugo poluvrijeme

U drugom dijelu ista meta, isto odstojanje kada je igra u pitanju.

U prvih 15 minuta nastavka zapisali smo po šansu Celtica i Sarajeva.

Prvo je Christie pucao u 55. minuti, Kovačević odlično odbranio.

Onda 59. minuta i korner za Sarajevo. Miličević je pucao glavom, malo zakasnio i lopta je otišla pored gola Barkasa.

Nekak oje od 60. do 70. minute gol visio u zraku. Igrači Saajeva igrali su nepovezano, a kazna je stigla u 71. minuti.

Christie je pucao sa 20 metara, Kovačević nije najbolje reagirao, ispala mu je lopta, a Edouard zabio gol za 1:0.

Nakon primljenog gola očekivalo se da će Sarajevo napasti, al ise to nije dogodilo.

Škoti su držali loptu u nogama,povremeno napadali, a Bordo tim je tek preko Fanima jednom pokušao. Tek toliko da upišemo opasni napad u 73. minuti.

Grupna faza Europske lige za Sarajevo, ali i predstavnika Bosne i Hercegovine, ostala je samo pusti san.

Ostat će upisano - 1. oktobar 2020. Celtic 1, Sarajevo 0.