Evo kako izgleda tabela naše grupe nakon večerašnjih utakmica

U drugoj utakmici grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kojoj je reprezentacija Bosne i Hercegovine, Finska je ostvarila domaću pobjedu protiv Grčke (1:0), a ovaj rezultat ne odgovara Zmajevima, jer su se Finci sada odvojili na drugom mjestu.

Nije bilo mnogo prilika na utakmici između Finske i Grčke. U 52. minuti Dimitrios Kourbelis je napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Pogodak iz jedanaesterca postigao je Teemu Pukki, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Italija je uz dosta muke u Jerevanu ostvarila pobjedu protiv Armenije (1:3), a Azzurri su tek u finišu slomili otpor domaćina.

Alexander Karapetian je u 11. minuti šokirao Italiju i doveo svoju reprezentaciju u prednost. Federico Bernardeschi je imao veliku šansu u 23. minuti, a pet minuta Andrea Belotti je poravnao na 1:1. Nedugo nakon gola Bernardeschi je još jednom pokušao.

U finišu prvog dijela Belotti je imao dvije prilike, a domaći su ostali sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio strijelac gola Karapetian. Armenija je dobro čuvala rezultat i pokazala da je opasna na kontre, te da nije nimalo bezazlena.

Italije je tek u finišu slomila otpor domaćih, koji su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje.

Prvo je Lorenzo Pellegrini doveo Azzurre u prednost u 77. minuti, a onda je Belotti pogodio za 1:3. Strijelac trećeg gola za Italiju zatresao je mrežu i u nadoknadi, ali gol je poništen zbog ofsajda.

U narednom kolu u Jerevanu Armenija će ugostiti našu reprezentaciju.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Zenici reprezentaciju Lihtenštajna rezultatom 5:0.

Reprezentaciju BiH u vodstvo je doveo Amer Gojak u 11. minutu susreta nakon asistencije Edina Džeke.

U drugom poluvremenu, pred sami kraj susreta Zmajevi su čekirali pobjedu.

Prvo je u 80. minutu pogodio Duljević, da bi u 84. minutu iz kornera pogodio Džeko.

Višća je na ubačaj Kolašinca povisio na 4:0, a pobjedu je ovjerio Gojak nakon odlične solo akcije Duljevića.