Europska liga puna iznenađenja: Zvezdi tri boda, Dinamu bod, poraz Tottenhama

0

Odigrano je 12 utakmica drugog grupne faze Europske lige u grupama od G do L.

Sjajnu utakmicu odigrala je Crvena zvezda, koja je sa 5:1 demolirala Liberec.

Ben je u 7. i 22. minuti pogađao za beogradski klub, da bi Matousek smanjio na 2:1 u 41. minuti. U drugom dijelu pogađali su Gajić, Katai i Falcinelli za konačnih 5:1.

Veliki bod iz Rusije donio je Dinamo, koji je protiv CSKA iz Moskve odigrao 0:0.

Belgijski Antwerp golom Rafaelova u 29. minuti iznenadio je Tottenham i dobio ga sa 1:0.

Zvezda deklasirala Liberec - undefined

Milan je ostvario sigurnu pobjedu protiv Sparte iz Praga (3:0). Pogotke su postigli Diaz, Leao i Dalot, dok je u prvom poluvremenu Ibrahimović promašio penal.

Svih 90 minuta odigrao je Rade Krunić, reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Sudija iz Sarajeva Irfan Peljto je sudio utakmicu između Sivasspora i Maccabi Tel Aviva (1:2). Bh. arbitar podijelio je čak osam žutih kartona, jedan crveni i dosudio penal.

AEK je poražen od Leicestera (1:2). Bh. veznjak Anel Šabanadžović priliku je dobio sa klupe u 86. minuti u redovima domaćih.