Edin Džeko uništio Juventus i ostavio Romu u utrci za Ligu prvaka

Roma je na krilima našeg Edina Džeke ostala u urtrci za Ligu prvaka.

Dijamant - kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i italijanske Rome u utakmici 37. kola italijanske Serije A upisao je gol i asistenciju u važnoj pobjedi nad Juventusom (2:0) u Rimu.

Oba gola pala su u finišu susreta. Igrala se 79. minuta kada je Džeko asistirao, a Alessandro Florenzi postigao pogodak za 1:0.

Kada se očekivao kraj susreta Džek oje ponovo digao Olimpico na noge. U drugoj minuti sudijek nadoknade postigao je gol za konačnih 2:0.

Za razliku od Džeke, Miralem Pjanić je izviždan na Olimpicu. Razlog poznat - prelazak iz Rome u Juventus.

Pogledajte gol Džeke:

Dva kola prije kraja Serije A, Roma je i dalje šesta, a od Lige prvaka ih dijeli svega bod.