Edin Džeko opet pogodio, Roma slavila kod Empolija

Odigrane su tri utakmice osmog kola talijanske Serije A, a Juventus i Roma, naših Miralema Pjanića i Edina Džeke upisali su gostujuće pobjede.

Roma je gostovala kod Empolija i slavila rezultatom 2:0. Vučica je do vodstva došla u 36. minuti susreta, a pogodio je N'Zonzi nakon asistencije Pellegrinija. Konačnih 2:0 postavio je Edin Džeko nakon asistencije El Shaarawyja. Izašao je kapiten našeg nacionalnog tima sam pred Terracciana, sačekao da golman Empolija padne i zatresao mrežu.

Juventus je nešto ranije golovima Bentancura i Ronalda slavio protiv Udinesea s 2:0. Miralem Pjanić je odigrao svoju 100. utakmicu za Staru damu i upisao svih 90 minuta.