Džeko se vratio u prvi tim Rome u pobjedničkom stilu

Edin Džeko se vratio u prvi tim Rome. Nije uspio postići gol, ali je dao doprinos važnoj pobjedi Rimljana u duelu sa Torinom. Roma je pobijedila sa 3:2 u prvom susretu 20. kola italijanske Serije A.

Rimljani su vodili sa 2:0, ali su sredinom drugog dijela zakoplicirali situaciju pa su gosti iz Torina došli do izjednačenja (2:2).

No, situacija se popravila nekoliko minuta kasnije kada je El Shaarawy postigao konačnih 3:2.

Roma je odlično počela. prvo su golove postigli Zaniolo (15. minuta) te Kolarov iz penala (32.). Nakon toga, gosti se bude. Postižu dva gola preko Rincona (51.) i Ansladija (67.).

Ipak, El Shaarawy je u 73. minuti zatresao mrežu gostiju i donio tri važna boda Rimljanima.

Džeko je imao nekoliko dobrih prilika, posebno jednu u drugom dijelu, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca.  Na terenu je proveo svih 90. minuta.