Čudesna utakmica: Francuska na krilima Mbappea uništila Argentinu

Fudbalska reprezentacija Francuske u nevjerovatnom meču osmine finala Svjetskog prvenstva u nogometu savladala je fudbalsku reprezentaciju Argentine rezultatom 4:3.

Francuze je u 13. minuti u vodstvo doveo Griezmann iz penala koji je izborio Mbappe kada je pobjegao svojim čuvarima, nakon čega je fauliran u šesnaestercu Argentine.

Argentina je u završnici drugog poluvremena stigla do izjednačujućeg pogotka protiv Francuske.

Spektakularan pogodak postigao je Angel Di Maria čiji je nevjerovatni udarac sa 25 metara udaljenosti završio u rašljama francuskog gola.

Argentina je početkom drugog poluvremena povela protiv Francuske sa 2:1.

Gol je više sretno nego spretno postigao Mercado koji je skrenuo loptu u mrežu Francuske nakon udarca Messija, promijenivši joj smjer.

Francuska je veoma brzo došla do poravnanja protiv Argentine.

Izjednačujući pogodak postigao je Benjamin Pavard i to na fantastičan način prekrasnim volejom sa ivice šesnaesterca.

Ubrzo nakon što su postigli izjednačujući gol, Francuzi su došli i do novog vodstva.

Treći gol za Francuze postigao je Kylian Mbappe koji se uspio izboriti za udarac u šesanestercu Gaučosa i savladati golmana Argentine za 3:2.

Odmah nakon trećeg gola, Mbappe je postigao još jedan pogodak za Francusku.

Akcija je krenula od samog golmana, a ubrzo je pukla desna strana argentinske odbrane, nakon čega je Giroud poslao loptu za Mbappea, a ovaj preciznim udarcem matirao argentinskog golmana za 4:3.

Aguero je u nadoknadi vremena, tačnije u 92. minuti postigao gol, te smanjio rezultat na 4:3.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.