Crni dan Ibrahimovića: Promašio penal, čeka ga kazna zbog udarca laktom

/ Foto: Twitter
Današnju prvenstvenu utakmicu s Bournemouthom dugo će pamtiti centarfor Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimović.

Švedski fudbaler je 18 minuta prije kraja promašio jedanaesterac, što je njegovu ekipu koštalo dva boda.

Ne samo to, Ibrahimović je u 39. minuti dobio žuti karton, a prije odlaska na odmor trebao je biti isključen zbog udaranja lakotom fudbalera gostiju Tyrone Mingsa.

Sudija Kevin Friend je propustio Ibrahimoviću pokazati crveni karton, ali će slavni fudbaler vjerovatno biti kažnjen jer je njegov potez zabilježila kamera.

Inače, Manchester United i Bournemouth su podijelili bodove igrajući 1:1 nakon golova Roja (23) za domaće i Kinga (40) za goste.