City na pola snage potopio Arsenal na Emiratesu

Arsenal je na Emiratesu u posljednjem meču 17. kola Premiershipa ugostio aktuelne prvake, fudbalere Cityja, koji su s pola gasa stigli do trijumfa od 0:3.

Sve je bilo već riješeno u prvom poluvremenu, u kojem smo vidjeli sve golove, a do vodstva je tim Pepa Guardiole stigao u 2. minuti.

Tada je Gabriel Jesus proigrao De Bruynea, koji matira Lena za 0:1.

U 15. minuti je već 0:2, a tada je fenomenalni Belgijanac bio asistent. Mrežu je tresao Sterling…

Konačnih 0:3 postavlja De Bruyne svojim drugim pogotkom na utakmici. Bilo je to u 40. minuti susreta, kada je postigao sjajan gol.

Sead Kolašinac je počeo ovu utakmicu za Topnike, ali je teren morao napustiti ranije nego što je planirano, pošto je zadobio povredu nakon prekršaja s leđa od strane Rodrija…

Građani su ovom pobjedom stigli do 35 bodova, ali i dalje imaju 14 manje od Liverpoola, dok je Arsenal na 9. mjestu sa 22 osvojena boda.