Častan oproštaj Željezničara: Poraz od Apollona, Plavi oštećeni

Nogometaši Željezničara časno su se oprostili od Europe. U revanš susretu na Kipru, pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine poražen je od Apollona sa 1:3.

Naš tim je prikazao mnogo bolju utakmicu nego u prvom susretu na Grbavici, ali puleni Milorada Odovića nisu uspjeli proći dalje.

Željezničar  je bolje igrao u prvom dijelu kada su postigol gol u 43. minuti preko Asima Zeca za izjednačenje od 1:1.

Željezničar nakon 45 minuta ima obećavajućih 1:1, Zec pogodio

Naš najtrofejniji klub oštećen je sredinom prvog poluvremena, kada je Zec bio u akciji. Sudija je svirao prekršaj nad jednim igračem Apollona, rekli bismo prestrogo je svirao faul.

" target="_blank">

Ko zna šđta bi bilo na kraju da je gol Zeca priznat!?

U drugom dijelu, Plavi su krenuli ofanzivnije, a sve nade za produžetke i eventualni prolaz uništene su u 56. minuti kada je Vranješ napravio prekršaj za penal.

Papoulis, strijelac prvog gola u trećoj minuti, ponovo je zatresao mrežu našeg tima , realizirao je penal za 2:1 za Apollon, da bi isti igrač u 90. minuti postigao het-trick za konačnih 3:1.