Bordo mašina melje sve pred sobom: Peta uzastopna pobjeda Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su petu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH i sasvim se približi vrhu tabele.

U meču 15. kola Bordo tim je savladao solidnu ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 4:2.

Nakon malo uzbuđena u uvodu utakmice, domaćin je poveo u 28. minuti. Gol je postigao Elvis Sarić koji je iz blizine savladao Velića u akciji u kojoj su učestvovali i Husejinović i Ahmetović.

Samo šest minuta kasnije izjednačenje. Bojan Regoje je iskoristio slabu reakciju odbrane Sarajeva i savladao Pavlovića za izjednačenje (1:1).

U posljednjim trenucima prvog poluvremena novo vodstvo Sarajeva u režiji igrača Mladosti. Kapiten Isaković je napucao golmana Velića, a lopta se odbila u mrežu za 2:1.

Prednost Sarajeva uvećao je Said Husejinović u 51. minuti (3:1) nakon čega je tempo malo splasnuo.

U posljednjih 15 minuta nova uzbuđenja. Najprije je Stanojević srušio Šećerovića u kaznenom prostoru Sarajeva, a kazneni udarac je u gol pretvorio Dilaver (3:2).

Gosti kreću na sve ili ništa, što otvara dosta prostora napadačima Sarajeva. Nakon što je promašio prazan gol u 79. minuti, Krste Velkoski se nekoliko minuta kasnije iskupio pogotkom za konačnih 4:2.