Bordo i Plavi nastavili s pripremama: Musemić izgubio, Osim slavio

Fena
Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras ukrajinsku Oleksandriju sa 2:1 u pripremnoj utakmici u Antaliji.

Golove za Željezničar postigli su Krpić u 81. i Zajmović u 86. minuti, dok je jedini pogodak za trećeplasiranu ekipu ukrajinskog prvenstva postigao Ustymenko u sudijskoj nadoknadi.

Ovom utakmicom Željezničar je završio pripreme u Turskoj, a za sutra je zakazan povratak u Sarajevo.

Narednu utakmicu Željezničar igra 16. februara protiv Olimpica na Otoci.

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od Astane sa 2.0 u pripremnom meču u Turskoj.

Kazahstanski tim došao je u vodstvo u 29. minuti. Tomasov je izveo korner, a Logvinenko u šesnaesetercu iskoristio grešku Kovačevića i Stanojevića i udarcem glavom poslao loptu u gol.

Sarajevo je do izjednačenja moglo doći u posljednjim sekundama meča, ali je Kapić šutirao pored gola.

Iz prve ozbiljne prilike u nastavku Astana je povisila svoju prednost. Logvinenko je u 64. minuti još jednom bio najviši u šesnaestercu nakon kornera i postigao svoj drugi pogodak.

Do kraja utakmice Sarajevo je imalo nekoliko prilika za smanjenje zaostatka, ali se ipak rezultat nije mijenjao.

Fudbaleri Sarajeva posljednji pripremni meč u Turskoj odigrat će sutra, a protivnik će biti gruzijska ekipa Saburtalo.