Borba za Euro: Višća postigao gol i najavio lijepu sedmicu za Zmajeve

Printscreen / Borba za Euro: Višća postigao gol i najavio lijepu sedmicu za Zmajeve

Bosnu i Hercegovinu u narednoj sedmici očekuju dva važna duela u kvalifikacijama za Europsko prvebstvo, protiv Lihtenštajna (četvrtak) i Armenije (nedjelja).

Ako je suditi po lijepim vijestima iz Turske, imamo se čemu nadati u dva duela u kojima moramo osvojiti svih šest bodova ukoliko želimo ostvariti plasman na Euro.

Prosinečki objavio spisak za Lihtenštajn i Armeniju: Evo na koga računa

Lijepu vijest donio je Edin Višća, koji je večeras u utakmici trećeg kola turske Superlige postigao gol u duelu njegovog Basaksehira i Genclerbirligija (2:1),

Domaći tim je imao prednost od 36. minute kada je za 1:0 pogodio Sio na asistenciju Sessegnona, a Basaksehir u nastavku stiže do preokreta.

Prvo je Demba Ba poravnao iz penala u 83. minuti, koji je izborio Višća, a Zmaj je zatim u 90. minuti lijepim golom donio i potpuni preokret i trijumf svom timu.