Borac i Željezničar u Banjoj Luci odigrali fantastičan derbi sa 7 golova

0

Borac i Željezničar odigrali su fantastična derbi 14. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojem je viđeno čak sedam golova.

Poslije četiri minute igre, Borac je poveo.

Kosorić je intervenisao, a lopta došla do Jove Lukića koji je glavom matirao Erića za 1:1.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Milojević je izbio loptu iz kaznenog prostora Borca, a nakon toga Siniša Stevanović je preciznim udarcem zatresao mrežu domaćih za 1:1.

Banjalučki klub došao je u novu prednost u 17. minuti. Ziljkić je šutitrao, a Vranješ je bio pred golom Plavih i skrenuo loptu u mrežu za 2:1.

Gosti iz Sarajeva uzvratili su još jednom veoma brzo. Lendrić je uposlio Ermina Zeca, koji se našao na pravom mjestu i donio novo izjednačenje (2:2).

Borac je i treći put došao do vodstva u 39. minuti. Lukić je ostavio loptu za Zakarića, koji je pogodio mrežu svog bivšeg kluba za 3:2, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Željezničar je tražio svoju priliku da treći put dođe do gola i  u tome su uspjeli.

Plavi su imali u nastavku veći posjed lopte, koji im je donio i treće izjednačenje.

Tim s Grbavice je u 53. minuti krenuo u kontri, a Zec je postigao svoj drugi gol za 3:3.

Do kraja susreta oba tima su jurišala po pobjedu.

Prvo je priliku za pobjedu Borca propustio Lukić, koji je u 73. minuti iz izgledne prilike pucao iznad gola Erića.

Kada se očekivala mirna završnica, Goran Zakarić je u 85. minuti sa 20 metara postigao eurogol i donio Borcu velika tri boda.