Biraghi donio pobjedu Italiji, sve iznenadio kojoj je zvijezdi posvetio gol

Italija je u drugoj minuti studijske nadoknade postigla gol u Poljskom (1:0), i tako ostala u utrci za prvim mjestom koje vodi na Final Four Lige nacija.

Jedini gol na utakmici u 92. minuti postigao je Cristiano Biraghi, igrač Fiorentine, koji je sjajno reagirao nakon kornera zvijezde Napolija Lorenza Insignea.

Odmah nakon što je postigao gol, Biraghi je u zrak digao prste, opisavši broj 13, što je bio znak da je zgoditak posvetio svom bivšem saigraču Davidu Astoriju, koji je tragično preminuo u martu prošle godine.

Astori je dugo godina bio najbolji prijatelj Biraghija, a u Fiorentini nosio je dres sa brojem 13.

U slučaju da je ostalo 0:0 na Final Four Divizije A sigurno bi se plasirao Portugal, a s ovim rezultatom Italijani su zadržali šansu da, ipak, budu prvi u grupi.

U ostalim susretima koji su odigrani sinoć, izdvajamo pobjedu Crne Gore od 4:1 na gostovanju u Litvaniji.