Bh. juniori poraženi od Francuske

Juniorska nogometna U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine u Etno selu Stanišići kod Bijeljine poražena je od Francuska sa 2:1 u 2. kolu kvalifikacionog turnira za Europsko prvenstvo 2018. godine u Finskoj.

Francuzi su poveli u 14. minuti preko Guitanea, a predost gostiju je u 32. minuti povećao Diaby.

U drugom poluvremenu izabranici selekora Tonija Karačića pružili su znano bolju partiju smanjivši prednost u 53. minuti, autogolom Dembelea.

Veliku priliku da poravnaju rezultat bh. juniori su propustili u 74. minuti, kada Smajić nije uspio da realizuje panal.

U drugom susretu 2. kola juniori Gruzije i Andore su remizirali 1:1.

U kvalifikacionoj Grupi 11, nakon dva odigrana kola vodi Francuska sa šest bodova, druga BiH sa tri, dok su  Gruzija i Andora na trećem i četvrtom mjestu sa po jednim bodom.

U 3. kolu juniori BiH u utorak, 14. novembra, igraju protiv Andore.