Bez golova u duelu Crvene zvezde i CSKA Moskve

Fudbalski klub Crvena zvezda dočekao je večeras u Beogradu u prvom susretu 1/16 finala Europske lige moskovski CSKA. Susret je završen bez golova, rezultatom 0:0.

Prvu nešto ozbiljniju priliku imali su gosti. Vitinho je fantastično izbacio iz igre Le Talleca, šutirao, ali je Milan Borjan bez mnogo problema zaustavio njegov udarac.

Najbolju priliku Zvezda je imala u 35. minuti utakmice. Radonjić je dobio upotrebljivu loptu, izašao ispred Akinfeeva, ali je ruski golman odlično odbranio. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0 u Beogradu.

Crveno-bijeli su prvi prijetili u drugom poluvremenu. Šutirao je Le Tallec u 49. minuti, ali je još jednom na pravom mjestu Igor Akinfeev. Novu priliku domaći su imali 12 minuta kasnije, ovaj put udarac glavom Bena odlazi pored lijeve stative. Ostalo je do kraja susreta 0:0 u Beogradu.

Revanš susret na rasporedu je 21. februara. u Moskvi.