Sve je isto k'o i lani: Bayern promašivao, Real zabijao

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Real je kao gost u Munchenu pobijedio Bayern 2:1.

Utakmica je bila repriza prošlogodišnjeg susreta istih rivala, u četvrtfinalu istog takmičenja, na istom stadionu.

Prvo poluvrijeme donijelo je dominaciju Bayerna, vodstvo njemačkog šampiona golom Kimmicha, brojne propuštene šanse za 2:0…

Jedina razlika u odnosu na prošlogodišnji susret je to što je prva kazna za promašaje Bavarce stigla još prije odlaska na odmor.

Praktično iz ničega, Marcelo je s vrha šesnaesterca, nakon greške Javi Martíneza, savladao slabo postavljenog Ulreicha.

Dodatni peh za Bayern bile su povrede Robbena i Boatenga koji su zbog povreda morali napustiti teren u prvom poluvremenu.

Ista slika u nastavku. Igrači Bayerna pleli su mrežu oko odličnog Keylora Navasa, dok je na suprotnoj strani sijevnula kontra. Na centru je pogriješio Rafinha, a Marco Asensio pogodio za 1:2.

Revanš susret igra se 1. maja u Madridu.