Bavarci bolji od Apotekara u Leverkusenu

Prvu utakmicu 18. kola njemačke Bundeslige odigrali su Bayer Leverkusen i Bayern Minehn, a pobjedu su upisali Bavarci rezultatom 3:1.

Bavarci su do vodstva došli nakon nešto više od pola sata igre. Mrežu Apotekara u 32. minuti susreta zatresao je Martinez. Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 1:0 za goste iz Minhena.

Bayern je do dva gola prednosti došao u 59. minuti utakmice. James Rodriguez je asistirao, a mrežu Lenoa zatresao je Franck Ribery.

Bayer Leverkusen je utješni pogodak postigao u 70. minuti susreta. Mrežu Bavaraca zatresao je Volland nakon asistencije Havertza. Konačnih 3:1 Bavarci su postavili u 91. minuti susreta. Mrežu Lenoa zatresao je James Rodriguez.