Basaksehir slavio na krilima Zmajeva: Bajić strijelac, Višća dvostruki asistent

U okviru 12. kola turske Superlige Basaksehir je ostvario važnu gostujuću pobjedu protiv Rizespora rezultatom 2:1.

Zanimljivo, kod oba gola kluba iz Istanbula učestvovali su bh. reprezentativci.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova, a onda je Basaksehir na pogon bh. fudbalera u nastavku nadigrao protivnika i upisao osmi trijumf u sezoni, sa kojim je ostao na prvom mjestu.

Najprije je u 52. minuti Edin Višća upisao asistenciju kod gola Da Coste. Dvanaest minuta poslije sjajni Višća se ponovo našao u ulozi asistenta, a Riad Bajić se upisao u strijelce.

Sve što su domaći uradili jeste počasni pogodak iz 79. minute kada je pogodio Brebac.

U narednom kolu Basaksehir gostuje kod Goztepea.