Barcelona krenula kako je stala: Katalonci pregazili Betis

Katalonski gigant Barcelona u prvom kolu Primere slavila je protiv Betisa na Camp Nou stadionu rezultatom 6:2.

Barcelona je do vodstva došla već u šestoj minuti susreta, a strijelac je bio Turan. Betis je izjednačio u 21. minuti utakmice preko Castra. Katalonci do novog vodstva dolaze u 37. minuti utakmice, a strijelac je Messi. Luis Suarez je golom u 42. minuti pogodio za 3:1.

Do drugog gola na utakmici Suarez dolazi u 56. minuti utakmice, a samo minutu kasnije svoj drugi gol postigao je i Messi. Urugvajac do hat-tricka dolazi u 82. minuti susreta. Betis je do kraja uspio samo smanjiti rezultat, golom Castra u 84. minuti.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.