Barca deklasirala Real i bez Messija: Hat-trick Luisa Suareza

Derbi susretu 10. kola Primera lige, donio je duel između Barcelona i reala, bez Lea Messija na jednoj strani (slomio ruku) i Cristiana Ronalda na drugoj (prešao u Juventus).

Na Camp Nou slavila je Barca, koja je i bez prve zvijezde svoga tima deklasirala Real Madrid sa 5:1.

Barca je povela u 11. minuti. Alba je dodao a na pravom mjestu se našao Coutinho koji je pogodio za 1:0. Dvadeset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 za Barcu. Varane je faulirao Suareza u kaznenom prostoru. Sudija Sanchez se konsultirao ekipom koja nadgleda VAR tehnologiju i pokazao na bijelu tačku. Urugvajac je preuzeo odogovrnost i povisio rezultat na 2:0.

Real je u nastavku odličnoi počeo i već u 49. minuti preko Marcela smanjio na 1:2. Ko zna kakav bi rezultat bio na kraju da je u 56. minuti Modrić pogodio mrežu umjesto stative.

Svega pet minuta (61. minuta) i Suarez je pogodio stativu, a domaći su u posljednjih 15 minuta pogodili tri puta mrežu gostiju.

Prvo je u 75. minuti gol za 3:1 postigao Suarez, a u 83. minuti kompletirao je hat-trick.

Potpuni debakl europskog prvaka upotpunio je Vidal u 87. minuti za konačnih 5:1.