Atletico pred raspadom: Ronaldo ih ošamutio, Zmaj im zapečatio sudbinu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro postigao je svoj prvijenac u dresu Athletic Bilbaa i to u derbiju i pobjedi svog tima nad Atletico Madridom (2:0).

Kodro je pokazao da je vrhunski strijelac, iako je uglavnom igrao epizodne uloge u španjolskom timu kako je stigao iz danskog Kopenhagena.

Tim iz Madrida je u velikoj krizi nakon ispadanja iz Lige prvaka. Cristiano Ronaldo ih je ošamutio nedavno u Torinu sa tri gola, a večeras ih je dokrajčio naš Zmaj - Kenan Kodro

Prvo je Inaki Williams pogodio u 73. minuti za vodstvo Athletica, da bi Kodro u finišu postavio konačan rezultat.

Bh. reprezentativac je pogodio mrežu gostiju iz Madrida u 85. minuti, nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru.

Slovenački golman Jan Oblak nije imao šansi nakon što je Kodro sjajno gađao gol gostiju za konačnih 2:0.