Atletico i Marseille bliži finalu u Lyonu

Twitter / Marseille - Salzburg 2:0
Odigrane su prve polufinalne utakmice Europa lige nakon kojih su Atletico i Marseille u boljoj poziciji pred revanš.

Arsenal – Atletico 1:1

Finale prije finala na Emiratesu proteklo je u napadima Arsenala i prepoznatljivoj defanzivi i opasnim kontrama Atletica. Već u 10. minutu madridski tim ostao je bez Vrsaljka, koji je dobio dva žuta kartona zbog grubih prekršaja, a do odmora je na tribine morao i njegov trener Diego Simeone .

Bedem "jorgandžija" popustio je u 60. minuti kada je, nakon centaršuta Wilsherea, Lacazette glavom savladao Oblaka. Osam minuta prije kraja sijevnula je kontra gostiju, Griezmann je pobjegao Koscielnom i pored Mustafija poravnao na konačnih 1:1.

Marseille – Salzburg 2:0

U fantastičnoj atmosferi, pred 62.312 gledalaca na Velodromu, Marseille je ostvario značajnu prednost u pohodu na prvo europsko finale nakon 14 godina.

Ipak, treba reći da je prvi gol Florian Thauvin postigao rukom u 15. minuti. Konačan rezultat postavio je Clinton Njie u 63. minuti.

Revanš utakmice igraju se narednog četvrtka – 3. maja.