Arsenal golom u posljednjim minutama savladao Crvenu zvezdu

Završene su utakmice 3. kola Europa lige koje su se igrale danas u terminu od 19.00 sati

Jedna od najzanimljivijih utakmica igrala se na beogradskoj Marakani, gdje su crveno-bijeli ugostili Arsenal.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu, ali nisu uspjeli doći do gola. U drugom poluvremenu inicijativu je preuzeo Arsenal, što je u 85. minuti jedinim golom na utakmici potvrdio Giroud.

U okviru grupe "H", ekipa BATE-a je kao domaćin slavila sa minimalnih 1:0 protiv njemačkog FC Kolna.

U istoj grupi, Crvena zvezda je u Beogradu poražena od Arsenala također sa 0:1.

U grupi "L", makedonski Vardar je u Skoplje poražen od Real Sociedada sa visokih 0:6.

Ekipa Marseillea je u grupi "I" savladala portugalski Guimaraes rezultatom 2:1.

U grupi "K", francuska Nica je kod kuće poražena od Lazija sa 1:3.

U terminu od 17.00 sati, FC Astana je u grupi "A" sa 4:0 savladala Maccabi Tel Aviv.

U ostalim mečevima u terminu od 19.00 sati postignuti su sljedeći rezultati: FK Zorya Luhansk - Hertha Berlin 2:1, H. Beer Sheva - FCSB 1:2, Konyaspor - Salzburg 0:2, Lugano - Plzen 3:2, Ostersunds - Athletic Bilbao 2:2, Waregem - Vitesse 1:1 i Zenit Petersburg - Rosenborg 3:1.