Alžir prvak Afrike: Bizarni gol riješio pitanje prvaka

Reprezentacija Alžira osvajač je Afričkog kupa nacija.

Pobjednik je odlučen u drugoj minuti susreta bizarnim golom, nakon što je  Bounedjah šutirao sa 20-ak metara, a lopta je na putu do gola zakačila Sanea i u dugom luku pala je u mrežu iza leđa nemoćnog Gomisa za pobjedu od 1:0 nad Senegalom.

Senegal je u nastavku utakmice napadao, imao više od igre i nekoliko lijepih prilika, ali se mreža gola Alžira nije zatresla.

U drugog dijela sudija Alioum je pokazao na bijelu tačku u korist Senegalaca, ali je nakon konsultacija sa VAR tehnologijom, promijenio odluku.

Ovo je druga titula za Alžir, nakon što su 1990. godine bile prvaci Afrike na svom terenu.