Aferim, Istanbul Basaksehir: Višća i drugovi deklasirali slavni Galatasaray

U derbiju 12. kola turske Superlige fudbaleri Istanbul Basaksehira deklasirali su slavni Galatasaray.

Semaforu na stadionu Fatih Terim pokazao je skoro nestvaran konačan rezultat – 5:1 za Istambul Basaksehir!

Iako nije postigao gol Edin Višća bio je jedan pod najzaslužnijih za pobjedu svog kluba.

U prvom poluvremenu bh. reprezentativac je asistirao Attamahu i Adebyoru za vodstvo 2:0.

Tračak nade Galatasarayu dao je Francuz Gomis koji je u 55. minuti smanjio na 2:1. No, Adebayor s dva gola kompletira hat-trick, a Frei Koyunlu postavlja konačnih 5:1.

Nakon ove pobjede Istanbul Basaksehir se na vrhu tabele izjednačio s Galatasarayem – oba kluba imaju po 26 bodova.