Zrinjski savladao Igokeu i poveo u finalnoj seriji za prvaka BiH

Košarkaši mostarskog Zrinjskog večeras su na domaćem parketu u prvom susretu finalne serije za prvaka Bosne i Hercegovine slavili protiv aktuelnog prvaka BiH Igokee rezultatom 73:67.

Prvih deset minuta gosti su riješili u svoju korist rezultatom 16:14. Druga četvrtina bila je nešto efikasnija, a ekipa iz Aleksandrovca na odmor je otišla sa tri poena prednosti (39:36).

Plemići su treću četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 19:16, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 55:55. Posljednjih deset minuta domaći su riješili u svoju korist i na kraju slavili rezultatom 73:67.

Najefikasniji kod domaćih bio je Ramljak sa 19 postignutih poena, dok su za goste Rikić i Artis postigli po 14 poena.