Utah napravila break i s pobjedom otputovala u Salt Lake

Košarkaši Utah Jazza slavili su u drugoj utakmici NBA doigravanja u polufinalu Zapada protiv Houston Rocketsa na gostujućem terenu i tako izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

Utah je bolje otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine gosti iz Salt Lake Cityja imali su osam poena prednosti (36:28). Drugih 12 minuta Utah je s minimalnih 28:27 riješila u svoju korist i gosti su na odmor otišli s devet poena viška (64:55).

U trećoj četvrtini vidjeli smo povratak domaćina, a Rocketsi su u posljednju četvrtinu ušli sa samo jednim poenom zaostatka. Utah je ipak bila bolja u posljednjih 12 minuta i na kraju je slavila rezultatom 116:108.

Goste su do pobjede vodili Joe Ingles s 27 i Donovan Mitchell sa 17 poena, dok je kod domaćina 32 poena postigao James Harden.

Treća utakmica će se igrati u noći s petka na subotu u Salt Lake Cityju.