Ubacili 22 trojke: Rocketsi srušili Raptorse usred Toronta

Houston Rocketsi su ostvarili značajnu pobjedu nad aktuelnim prvacima NBA lige, i to na njihovom terenu u Torontu, 109:119.

Gosti su mnogo bolje započeli utakmicu i vodili su 34:28 poslije prve četvrtine da bi i na poluvremenu imali rezultatski plus. Bilo je osam razlike (55:63).

Serijom 16-1 u trećem periodu Raptorsi su preokrenuli i došli do vodstva 78:75, ali su zatim Austin Rivers i Ben McLemore sa po dvije trojke dali gorivo Raketama.

Poslije nekoliko promašaja Toronta, Rocketsi su se opet odlijepili i uglavnom kontrolisali rezultat osim kada su se Raptorsi vratili na 101:100. Ipak i tada je Houston imao odgovor jer su pogađali James Harden i PJ Tucker.

Harden ovog puta nije bio najefikasniji na meču. McLemore je ubacio 28 poena za Houston (8-17 za tri), James Harden je imao 23 poena, a Russell Westbrook je ostvario triple-double sa 19 poena, 13 skokova i 11 asistencija. Rocketsi su inače pogodili 22 trojke iz 55 šuteva.

Toronto je predvodio Pascal Siakam sa 24 poena.

Raptorsi su trenutno četvrti na Istoku sa omjerom 15-6, Rocketsi su peti na Zapadu sa 14-7.