Triple-double mašina Nikola Jokić "prodao fintu" kompletnoj petorci Kingsa

Srbijanski centar Nikola Jokić iza sebe ima još jednu fantastičnu sezonu, a sinoć je upisao sedmi triple-double u sezoni u pobjedi Denvera nad Sacramentom rezultatom 130:104.

Jokić je utakmicu završio sa 20 poena, 11 skokova i deset asistencija, čime je dostigao velikog Wilta Chamberlaina u konkurenciji centara, a prije nešto manje od mjesec dana ostvario je triple double za 14 minuta provedenih na parketu, što je najbrži takav učinak u historiji NBA lige.

Jokić je sinoć napravio i jedan potez o kojem će se dugo pričati među ljubiteljima košarke. U završnici druge četvrtine "prodao je fintu" kompletnoj petorci Kingsa i potom uposlio Jamala Murraya kojem je ostao lakši dio posla.